Všechny aktivity MŠ

Jiné aktivity MŠ

Logopedická péče

• Pravidelně 1x týdně v pondělí u dětí s vadami řeči provádějí logopedická cvičení učitelky Hořínková a Králíčková. Při odstraňování vad řeči je nutná spolupráce s rodiči (procvičování slovíček zapsaných ve slovníčku).

Besídky

• Mikulášská - s návštěvou Mikuláše a čerta
  • Vánoční - s posezením u vánočního stromečku, se zpíváním koled (akce pro rodiče s dětmi)
  • Jarní - ke "Svátku matek" s přáníčky a dárečky vyrobenými dětmi (akce pro rodiče s dětmi)

Koncerty

Divadelní představení

• S dětmi dojíždíme do Východočeského divadla, Východočeské galerie i na ostatní scény města Pardubic, nebo se divadelní představení konají přímo v MŠ.

Účast na výtvarných soutěžích

Rozloučení s předškoláky

• Na konci školního roku pořádáme pro děti, které odcházejí do ZŠ, slavnostní rozloučení s »VYŘAZENÍM PŘEDŠKOLÁKŮ«. Pro děti a jejich rodiče jsou připravené soutěže, diskohrátky a táborák s opékáním vuřtů.

Škola v přírodě

• S nejstaršími dětmi vyjíždíme na jaře (květen - červen) na 5 – 6 dní do »Školy v přírodě«.

Předplavecký výcvik

• V tomto školním roce se uskuteční v novém plaveckém areálu v Pardubicích

Kurz lyžování dětí od 4 let

• zajišťuje společnost Ski fanatic

Den otevřených dveří

• Pořádání návštěvních dnů pro rodiče a jejich děti, které teprve do MŠ nastoupí.

Spolupráce se ZŠ

• Návštěva učitelek MŠ v 1. třídách ZŠ na začátku školního roku. Konzultujeme s učitelkami úroveň, vyspělost a adaptabilitu
  • dětí, které přišly do ZŠ z naší mateřské školy (září, říjen).
  • Návštěva nejstarších “předškoláků” v 1. třídě ZŠ ještě před jejich zápisem do základní školy - zúčastní se vyučovací hodiny (leden).
  • Přednáška učitelky ZŠ "O školní zralosti" na třídní schůzce pro rodiče dětí, které půjdou k zápisu do ZŠ.
  • Návštěva učitelky ZŠ v naší mateřské škole na konci školního roku - informuje se o dětech, které půjdou do 1. třídy po prázdninách (červen).

Spolupráce s Pedagogicko-psychologickou poradnou (PPP)

• Spolupracujeme s psycholožkou z PPP. Dochází do naší MŠ sledovat většinou hyperaktivní děti, problémy konzultuje s pedagogickými pracovnicemi. Dále spolupracujeme s PPP při vypracování posudků pro děti s odkladem školní docházky.

Spolupráce s rodinou

schůzky s rodiči:

• před začátkem školního roku - pro rodiče nově přijatých dětí
  • na začátku školního roku (organizace života MŠ,vnitřní řád, akce MŠ, …)
  • před zápisem do ZŠ s přednáškou učitelky ZŠ nebo psycholožky na téma “Školní zralost”
  • před odjezdem do školy v přírodě (organizace, náplň, placení a další informace) individuální konzultace s rodiči o problémech, ale i úspěších dětí

účast rodičů na předpokládaných společných akcích:

• DRAKIÁDA – soutěž na třídách o nejhezčího vyrobeného dráčka s rodiči
  • BRAMBOROVÁNÍ – výroba PANÁČKŮ z přírodních materiálů + opékání brambor v popelu – akce pro děti s rodiči
  • příjezd SV. MARTINA NA BÍLÉM KONI – akce na školní zahradě pro děti a rodiče spojená s lampiónovým průvode
  • besídka – MIKULÁŠSKÁ s nadílkou
  • VÁNOČNÍ POSEZENÍ – výroba vánoční dekorace (dárečku) + zpěv koled – akce pro děti s rodiči